Extensa

Co słychać w m-city?

Posted on: Maj 15, 2008

[Znowu będzie o sztuce ulicy. A piszę słuchając Panda Bear]

Wspominałam ostatnio o Banksym czy Dolku, ale od dawna chciałam zająć się na blogu projektem m-city – szablonowym (w kwestii techniki) i nieszablonowym (w kwestii idei). Tak o projekcie mówią związani z nim ludzie:

Projekt jest przede wszystkim zabawą z formą i przestrzenią miasta. Wycięte w technice szablonu i wielokrotnie powielone fabryki, domy, ulice, pojazdy i ludzie mogą zostać umieszczone w przestrzeni wkomponowując się w otoczenie najczęściej miejskiego pejzażu. Daje to możliwość dowolnego kształtowania miasta, które jest powieleniem rozwiązań istniejących w rzeczywistości, komentarzem do otoczenia bądź własną jego interpretacją.

Kilka próbek z warszawskich realizacji wrzucam poniżej. Trzy pierwsze zdjęcia zrobiłam przy Pl. Dąbrowskiego w Warszawie a pozostałe pochodzą z tej strony.
Kliknij, by powiększyć:

A tak wyglądała praca przy projekcie w Ljublanie:

Choć chłopaki robią przeróżne rzeczy – pocztówki, plakaty, billboardy, mnie interesują przede wszystkim murale. A dla ciekawych więcej o m-city w tych miejscach:Reklamy

Komentarze 2 to "Co słychać w m-city?"

m-city to nie grupa, tylko jedna osoba.

[…] Nuart, czyli celebracja sztuki ulicy In Street art on wrzesień 16, 2008 at 9:26 przed południem Na początku września w norweskim Stavanger rozpoczął się festiwal sztuki ulicy i kultury miejskiem Nuart. W programie spotkania z gwiazdami takimi jak Dolk (Norwegia), Blek Le Rat (Francja), Arofish (Wielka Brytania), Nick Walker (Wielka Brytania), Logan Hicks (USA), Sixteen (Szwecja), Rene Cagnon (USA) i kilku innych. Jest też polski akcent – M City (można poczytać tu). […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Archiwum

RSS

Reklamy
%d blogerów lubi to: